Jak wyczyścić czajnik z kamienia? 5 domowych sposobów

Kamień z czajniku może być dla nas prawdziwym koszmarem. Zwłaszcza, jeśli jest on wyczuwalny z gotowanej wodzie. Odpadanie kamienia wewnątrz czajnika powinien być już sygnałem, że należy go się pozbyć. Czym wyczyścić czajnika z kamienia w miarę szybko? Oto kilka porad jak się go pozbyć całkowicie z czajnika na jakiś czas.

Zagotuj wodę z sodą oczyszczoną

Pewnym standardem w pozbyciu się kamienia z wnętrza czanika jest zagodowanie wody z sodą oczyszczoną. W ten sposób pozbywamy się kamienia najszybciej. Oczywiście nie powinniśmy zapomnieć o umyciu czajnika po dawce sody oczyszczonej. Prawdziwą ulgą będzie to dla nas, kiedy zobaczymy odpadający kamień ze ścianek czajnika. Możemy się wspomóc noże -m, żeby usunąć jego resztki.

Sok z cytryny na kamień w czajniku

Zastanawiamy się czym wyczyścić czajnik z kamienia, pomijając standardowe chemiczne środki. Okazuje się, że natura będzie bardziej przyjazna w walce z kamieniem w czajniku. Kolejnym pomysłem jest sok z cytryny. Do czajnika należy wlać jedną szklankę soku z cytryny, po czym zostawiamy czajnik na godzinę. Jeśli nie masz aktualnie tego owocu w domu, to idealnie sprawdzi się także kwasek cytrynowy. Wystarczy wsypać trochę granulatu z torebki i zagotować go z wodą, procedura jest podobna, co do zastosowania sody oczyszczonej.

Masz ocet w domu? Ten sprawdzi się idealnie!

Wiele zabrudzeń można wyczyścić octem. Nada się on idealnie także do usunięcia kamienia z czajnika. Jedną szklankę octu wlej do czanika, wypełnij go do połowy wodą i zagotuj. Pozostaw czajnik na godzinę, aby ocet załatwił kamień na dobre. Minusem tej metody jest pozostawienie charakterystycznego zapachu octu. Po wypłukaniu czajnika i ponownie zagotowanie wody powinno rozwiązać ten problem. Czynnośc należy powtórzyć kilka razy.

Obierki z ziemniaków na kamień

Można się domyślić, że środki chemiczne nie zawsze sobie poradzą z kamieniem. Kilka łupin z ziemniaków umieść w czajniku i zagotuj. Czynność należy powtórzyć kilka krotnie dla lepszego efektu. Za każdym razem należy zastosować nowe obierki. Kamień odpadnie nie tylko z dna czajnika, ale także z jego ścianek. Przy okazji gotowania obiadu, gdzie jedną z głównych ról odgrywają ziemniaki, można bonusowo pozbyć się kamienia z czajnika!

A może trochę Coca-Coli?

Kto nie lubi pić Coca-Coli? Jak się okazuje, można nią wyczyścić także czajnik! Do czajnika wlej mniej więcej 250 ml coli, dolej trochę wody i całość zagotuj. Po zagotowaniu wody pozostaw ją tylko na 30 minut, aby zobaczyć pierwsze efekty. Proste? Oczywiście, że tak!

Domowe sposoby w czyszczeniu kamienia z czajnika zdecydowanie są nalepsze. Środki chemiczne potrafią sobie poradzić z każdym zabrudzeniem, ale nie z kamieniem z czajnika. Warto posłuchać rad naszych babć, jak je skutecznie usunąć.