Jak zaaranżować obrazy na ścianach?

Grafika to świetny sposób na zwiększenie zainteresowania pomieszczeniem, ale aranżowanie sztuki może być stresujące. Sztuką jest wiedzieć, gdzie i jak powiesić sztukę (i ile sztuk powiesić). Dzięki naszym fachowym poradom w zakresie aranżacji dzieł sztuki, Twój dom w mgnieniu oka poczuje się jak w galerii.

Obrazy w kuchni

W kuchni powiesić sztukę w miejscu, w którym nie zostanie uszkodzona przez wodę lub ciepło. Rozważ umieszczenie grafiki nad centrum dowodzenia, w pobliżu stołu jadalnego lub nad otwartą przestrzenią lady. Sztuka w stylu vintage z tradycyjnymi ramami sprawdza się w tradycyjnej kuchni. W nowoczesnej kuchni wypróbuj jasne kolory z ramami ze stali nierdzewnej.

Wybierz grafikę dla swoich ścian, która uzupełnia inne kolory w przestrzeni. Sztuka może wprowadzić dodatkowy akcent kolorystyczny, ale powinna pasować do ogólnej kolorystyki. Poszukaj wspólnych odcieni w innych meblach i wystroju, które pomogą Ci wybrać grafikę, na przykład niebieski w tej abstrakcyjnej grafice, która powtarza się na bankiecie śniadaniowym.

Obrazy w salonie

Zbyt wysokie zawieszanie grafiki jest jednym z najczęstszych błędów dekoratorskich. Środek obrazu powinien znajdować się na wysokości oczu. W salonach ludzie zwykle siedzą, więc grafika powinna być niższa. Dobrym sposobem na umieszczenie grafiki na odpowiedniej wysokości jest powieszenie jej na szerokość jednej ręki nad sofą.

Częstym problemem podczas wieszania grafiki nad sofą lub kredensem jest brak skali. Zbyt małe lub zbyt duże elementy sprawią, że cała aranżacja będzie wyglądać dziwnie. Upewnij się, że grafika ma co najmniej dwie trzecie wielkości sofy lub kredensu.

Rozmieszczenie obrazów na ścianach

Decydując, gdzie powiesić obrazy w swoim domu, weź pod uwagę dostępną przestrzeń na ścianie i aranżację pomieszczenia. Użyj małych elementów między oknami a drzwiami. Jeśli małe przedmioty znajdują się na zbyt dużej przestrzeni, elementy wyglądają na zagubione. W przypadku większych elementów pozostaw miejsce, aby ludzie mogli się cofnąć i podziwiać pracę.

Oszczędź sobie frustracji (a ścianom traumy) związanej z wieszaniem i przewieszaniem grup dzieł sztuki. Zamiast tego odrysuj każdy kawałek na papierze pakowym, oznacz ślad i wytnij go. Jeśli wieszasz portrety, narysuj strzałki na papierze, aby wskazać, w którą stronę patrzy osoba. Użyj taśmy malarskiej, aby wypróbować rozmieszczenie i aranżacje ścian galerii bez zakrywania ściany dziurami.

Wisząca grafika doda połysku Twoim ścianom. Odpowiedni sprzęt i techniki zawieszania pomogą w sprawnym przebiegu procesu. Oglądaj i naucz się z łatwością wieszać dzieła sztuki.