Jak zrobić paski na ścianie?

Ściany w paski zawsze wyglądają bardzo ciekawie i modnie.

Najważniejsze jest, aby prawidłowo je pomalować. Porozmawiajmy o tym, jak zrobić paski na ścianie.

Dlaczego ściany w paski są tak popularne? Moda wnętrzarska

Zacznijmy od kilku faktów na temat pasków:

  • szerokość pasków może być różna: od 1 cm do 20 cm lub więcej;
  • kolor może być dowolny, ale najczęściej jest to niebieski, czerwony, biały, czarny;
  • można wybrać kierunek pasków w pionie lub w poziomie;
  • do malowania pasków użyj taśmy lub szablonów;
  • Jeśli chcesz uzyskać coś niezwykłego, możesz narysować paski asymetryczne;
  • kolor pasków może być inny niż kolor ścian, ale w tym przypadku trzeba wiedzieć, jak prawidłowo wyrównać przejście między nimi.

Istnieje wiele sposobów na zrobienie pasków na ścianie.

Możesz użyć markera, ołówka lub kredy, aby zaznaczyć linie. Możesz nadać paskom fakturę, dodając do nich farbę lub kolor. Za pomocą linijki zmierz odległość między paskami i zaznacz linie ołówkiem.

Możesz również użyć taśmy do zaznaczenia linii na ścianach. Ta metoda jest łatwiejsza niż użycie ołówka lub linijki. Taśma nie pozostawi żadnych śladów na ścianach.

Możesz także użyć szablonu do narysowania pasków na ścianie. Jest to prosty sposób na dodanie tekstury i koloru do ścian. Możesz użyć szablonu z różnymi wzorami lub takiego, który ma tylko jeden wzór.

Możesz też użyć szablonu w różnych kolorach. Jeśli masz dużo miejsca na ścianie, możesz dodać więcej niż jeden kolor za pomocą szablonu.

Paski na ścianie od dawna są ulubionym motywem projektantów. Stosuje się je w różnych wnętrzach i do różnych celów.

Paski na ścianie mogą być jednego z trzech rodzajów:

  • poziome – aby poszerzyć lub optycznie zwęzić pomieszczenie;
  • pionowe – aby zwiększyć lub zmniejszyć wysokość ścian;
  • ukośne – aby nadać pomieszczeniu nietypowy wygląd.

Paski poziome zwiększają objętość pomieszczenia, pionowe – podwyższają, a paski ukośne dodadzą pomieszczeniu oryginalności, czyniąc je bardziej interesującym.

Najpopularniejszym materiałem do malowania pasków na ścianie jest farba.

Istnieją jednak inne możliwości. Na przykład tapeta papierowa, zwykła tapeta lub tynk dekoracyjny.

Do wykonania poziomych pasów można użyć płyt korkowych, a nawet drewna.

Paski są stosowane we wnętrzach jako jedna z najpopularniejszych metod podziału na strefy. Z ich pomocą można uzyskać różne efekty, od skupienia uwagi na określonym przedmiocie lub kącie, po wizualne powiększenie przestrzeni. Nic dziwnego, że wzory ścienne z paskami są szczególnie popularne w małych mieszkaniach. Ta metoda pozwala grać na kontraście między jasnymi i ciemnymi, ciepłymi i zimnymi kolorami, poziomymi i pionowymi liniami, co pomoże osiągnąć dowolny efekt.

Pionowe pasy sprawiają, że pomieszczenie jest wyższe, poziome – szersze. Połączenie tych dwóch technik pozwala wizualnie poszerzyć przestrzeń w dowolnym kierunku. Pionowe pasy można zastosować nie tylko na ścianach, ale także na zasłonach i tapicerce meblowej.

Schemat kolorów podczas malowania ścian paskami może być dowolny: monochromatyczny i kontrastowy, duże i małe paski: wszystko zależy od Twojego gustu i wyobraźni.

Pasiaste ściany wyglądają świetnie, ale niektórzy boją się spróbować, bojąc się, że będą wyglądać jak namiot cyrkowy lub cela więzienna. Nie jest to jednak tak trudne, jak myślisz. Istnieje kilka metod tworzenia pasków na ścianach, aby się wyróżniały, a wszystkie są dość łatwe, gdy już wiesz, co robisz.

Rysuj linie linijką i ołówkiem

Najprostszym sposobem na namalowanie pasków na ścianach jest po prostu narysowanie ich prosto na nich za pomocą linijki i ołówka. Będziesz musiał kontynuować z taśmą krawędzi i pokrycie wszystko inne, ale jeśli chcesz proste, proste linie, to jest to najprostsza metoda.

Zaklejanie taśmą

Oklejenie taśmą brzegów pasków to najprostszy sposób na uzyskanie czystych linii. W przypadku wąskich pasków, o szerokości do 2 cali, łatwiej jest użyć zwykłej taśmy maskującej, ponieważ taśma malarska może być zbyt szeroka do cienkich pasków. Jeśli chcesz uzyskać szersze paski, użyj taśmy malarskiej. Przed przyklejeniem taśmy malarskiej najpierw zmierz i zaznacz paski ołówkiem, aby wszystko było równomiernie rozłożone. Aby uzyskać idealnie proste linie, użyj poziomicy lub pionu.