Jak ozdobić stół w salonie?

Jeśli szukasz świeżych pomysłów na udekorowanie stołu w salonie, trafiłeś we właściwe miejsce.

Jak udekorować stół w salonie?

Jeśli masz duży stół w jadalni, doskonałym dodatkiem mogą być dekoracje centralne.

Można użyć kwiatów w szklanych wazonach wypełnionych wodą lub misach z owocami.

Innym rozwiązaniem jest użycie świec i świeczników, które są dostępne w wielu różnych rozmiarach i kolorach.

Można też użyć podkładek pod talerze i serwetek z dekoracyjnymi wzorami, takimi jak zwierzęta lub kwiaty.

Jeśli nie chcesz używać kwiatów i roślin, spróbuj zamiast nich użyć świec!

Są one niedrogie i łatwo je znaleźć w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego.

Masz piękny i przestronny stół, ale nie wiesz, co na nim postawić, aby wyglądał stylowo i oryginalnie. Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących dekoracji stołu w salonie, które pomogą Ci odmienić wnętrze Twojego domu.

Jeśli chcesz dodać etniczny akcent, użyj małego wazonu z ciekawym wzorem.

Wykorzystaj duże donice lub misy, wypełnione owocami i warzywami lub małymi kamykami. Jeśli nie podoba Ci się pomysł z owocami, możesz zachować tylko miski, one również świetnie wyglądają.

Postaw na stole wazon z kwiatami i co tydzień napełniaj go świeżymi kwiatami. Dzięki temu każde wnętrze zyska szczególny urok i nastrój.

Mała lampka zawsze wygląda odpowiednio w wielu sytuacjach. Wybierz taką, która pasuje do stylu Twojego salonu (vintage, nowoczesny, rustykalny). Świece to kolejna opcja, jeśli na środku stołu znajduje się otwarty ogień – stworzą one romantyczną atmosferę w Twoim domu.

Jeśli masz dzieci, dlaczego nie wykorzystać ich rysunków jako dekoracji?

Możesz je oprawić w ramki lub postawić na półce obok zdjęć lub książek. To świetny sposób, aby pochwalić się swoimi osiągnięciami.

Użyj dekoracji centralnej

Do stołu w salonie możesz dobrać różne rodzaje dekoracji. Możesz użyć wazonów ze świeżymi kwiatami, świec lub innych przedmiotów, które odzwierciedlają Twoją osobowość. Upewnij się, że umieściłeś dekorację w centralnym punkcie stołu, a stworzy ona przyjemny efekt, uzupełniając meble wokół niej i dodając koloru do pomieszczenia.

Podstawki

Podstawki są niezbędne do ochrony stolika kawowego przed zadrapaniami i śladami wilgoci pozostawionymi przez filiżanki do kawy lub szklanki. Stanowią one również miły akcent dekoracyjny na stoliku do kawy. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy podstawek dostępnych w różnych kolorach, kształtach, rozmiarach i wzorach. Można je również wykonać samodzielnie, używając materiałów takich jak tkanina lub filc.

Udekoruj książkami

Książki są nie tylko użyteczne, ale mają również walory dekoracyjne. Oprócz tego można na nich umieścić inne przedmioty dekoracyjne, takie jak świeczniki lub wazony. Możesz wykorzystać książki różnej wielkości, od małych kieszonkowych po duże twarde okładki, i umieścić je w całym pokoju do kawy.

  1. Wyłóż pamiątkę rodzinnąJeśli masz jakieś pamiątki rodzinne, które leżą nieużywane na strychu lub w garażu, możesz rozważyć ich wyniesienie i wykorzystanie do udekorowania stołu w salonie. Nawet jeśli używasz ich tylko na specjalne okazje, takie jak świąteczne posiłki, może to być świetny sposób na uhonorowanie historii Twojej rodziny i dodanie wyjątkowego akcentu do pokoju.
  2. Pływające świece w płytkiej misce z wodąPływające świece w płytkiej misce z wodą to jeden z najprostszych sposobów na udekorowanie stołu w salonie. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę wody, kilka świec i kilka perełek wodnych lub szklanych kulek. Wystarczy wsypać koraliki lub kuleczki do miski i umieścić na nich świeczki. Możesz użyć różnokolorowych koralików i świec na różne święta lub uroczystości.
  3. Dodaj ciekawy element dekoracyjnyStroiki świetnie nadają się do dekoracji stołu w salonie, ale nie zawsze muszą to być kompozycje kwiatowe. Możesz kupić dekoracyjne patery ze światełkami, a nawet takie, które mają w sobie diody LED. Jeśli nie chcesz niczego zbyt wymyślnego, spróbuj umieścić na stole kilka muszli z oceanu i trochę piasku wokół nich.