Zasłony w salonie

Stawianie czoła przejściu z zasłonami w lokalnym sklepie z artykułami dekoracyjnymi do dom-u nie jest dla osób o słabym sercu. Pomiędzy absurdalną ilością prętów a niezliczonymi kolorami, wzorami, materiałami, długościami, stylami i markami zasłon do salonu, które można przeczesać, z pewnością jest sztuka wyboru najlepszych zasłon do Twojej przestrzeni. Jak upiąć zasłony w salonie?

Aby uniknąć zmęczenia decyzjami, zalecamy zakupy z myślą o określonej wizji dekoracyjnej. Na początku zawsze weź pod uwagę swój budżet, pożądany poziom naturalnego światła, wymiary okien, długość zasłon i styl (w tym kolor, wzór i materiał), zanim udasz się do sklepu. Zwłaszcza zasłony do salonu wymagają jeszcze większej ostrożności — zadaj sobie pytania typu, czy moje zasłony rzeczywiście będą musiały zasłaniać światło w mojej przestrzeni, czy są czysto dekoracyjne? Czy chcę dodać kolor i atrakcyjność wizualną do mojego salonu, czy chcę wtopić się w moje okna? Gdzie planuję powiesić moje zabiegi na okna i jak to ostatecznie wpłynie na długość mojej zasłony? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci określić dokładny styl, długość i wygląd zasłony, co pozwoli Ci uniknąć wielokrotnych wypraw do sklepu.

Wypróbuj rzymski odcień

Przy minimalnych wymaganiach w zakresie utrzymania, ten czysty, prosty styl jest świetną opcją dla osób z dziećmi, zwierzętami lub jednym i drugim. Nie musisz się też tak martwić o długie, niechlujne sznurki.

Minimalistyczne

Jeśli jesteś minimalistą w sercu, który lubi jasne, niezakłócone światło, nie szukaj dalej niż białe, przezroczyste zasłony. Zrównoważ swój jasny i przewiewny wygląd ciemnymi, nisko zawieszonymi meblami.

Dodaj szczegóły z subtelnym paskiem

Zamiast wybierać klasyczne białe zasłony, zdecyduj się na zasłony w subtelne paski, aby dodać wymiar i teksturę do Twojej przestrzeni.

Idź monochromatycznie

Trend monochromatyczny nie wyhamowuje, zarówno w modzie, jak i wystroju wnętrz. Wejdź na pokład i dopasuj zasłony w salonie do koloru ściany i dopełnij wygląd stonowaną sofą lub krzesłem.

Dodaj ciepła za pomocą drewnianego karnisza

Twoje karnisze mogą dodać wnętrzu tyle samo stylu, co same zasłony. Zwróć uwagę na inne materiały użyte w Twojej przestrzeni i wybierz odpowiedni sprzęt okienny. Okucia okienne drewniane lub mosiężne ocieplą pomieszczenie, a biel lub srebro ustąpi.

Połącz jasne zasłony z ciemnym karniszem

Połącz swoje zwykłe białe zasłony z matowym czarnym karniszem. Ten prosty zabieg tworzy wizualny kontrast, który przyciąga wzrok wprost na twoje zasłony.