Jak dobrać drzwi wewnętrzne do aranżacji wnętrza?

Drzwi wewnętrzne to ważny element aranżacji wnętrza, który wpływa nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale także na jego funkcjonalność. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać odpowiednie drzwi wewnętrzne do aranżacji wnętrza.

  1. Wybór stylu drzwi

Pierwszym krokiem przy doborze drzwi wewnętrznych jest wybór stylu. Drzwi powinny wpisywać się w ogólny styl wnętrza, dlatego warto zwrócić uwagę na ich kolor, materiał i wzór. W przypadku klasycznych wnętrz, idealnie sprawdzą się drzwi drewniane z panelami, natomiast w nowoczesnych aranżacjach, warto postawić na drzwi z płyt MDF lub sklejki, które można pomalować na wybrany kolor.

  1. Dom – funkcjonalność drzwi

Drzwi wewnętrzne powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Ważnym elementem jest ich rodzaj otwierania. Możemy wybrać drzwi o standardowym otwarciu lub drzwi przesuwne, które zajmują mniej miejsca. W przypadku pomieszczeń o mniejszej powierzchni, warto postawić na drzwi przesuwne.

  1. Rozmiar

Rozmiar drzwi wewnętrznych powinien być dostosowany do wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach o mniejszej powierzchni warto postawić na drzwi o mniejszej szerokości, aby zaoszczędzić miejsce. Natomiast w pomieszczeniach większych, warto postawić na drzwi o większych rozmiarach, aby wyeksponować wejście do pomieszczenia.

  1. Kolor drzwi

Kolor drzwi wewnętrznych powinien być dostosowany do ogólnego stylu wnętrza oraz do koloru ścian i mebli. W przypadku klasycznych aranżacji, warto postawić na drzwi w naturalnym kolorze drewna lub na drzwi białe. Natomiast w nowoczesnych aranżacjach, warto postawić na intensywny kolor, np. czerwony, niebieski czy zielony.

  1. Dodatkowe elementy

Drzwi wewnętrzne można urozmaicić dodatkowymi elementami, takimi jak szyby, listwy ozdobne czy klamki. Warto jednak pamiętać, żeby dodatki były stonowane i harmonijnie wpisywały się w całość aranżacji.