Industrialne wnętrze – co to znaczy i jak je stworzyć?

Industrialne wnętrza to styl, który stał się bardzo popularny w ostatnim czasie. Charakteryzują się one surowym, nieprzetworzonym wyglądem, nawiązującym do przemysłowych hal, magazyn-ów i fabryk. W tym artykule przedstawimy, czym jest industrialne wnętrze i jak je stworzyć.

Charakterystyka industrialnego stylu

Industrialne wnętrza charakteryzują się przede wszystkim surowością i minimalizmem. Wykorzystuje się w nich surowe materiały, takie jak beton, cegła, drewno, metal i szkło. Kolory są zazwyczaj stonowane, dominują odcienie szarości, brązu i czerni. Ważnym elementem są także elementy dekoracyjne z metalu, takie jak lampy, kinkiety czy regały. Meble w industrialnym stylu są zazwyczaj proste i minimalistyczne, często wykonane z metalu lub drewna.

Jak stworzyć industrialne wnętrze?

Aby stworzyć industrialne wnętrze, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów:

  1. Surowe materiały

Podstawowym elementem industrialnego stylu są surowe materiały, takie jak beton, cegła czy metal. Można zastosować je na ścianach, podłogach lub jako elementy dekoracyjne. W przypadku cegieł lub betonu można postawić na tynki dekoracyjne, które będą nawiązywać do wyglądu surowych murów.

  1. Minimalizm

Industrialne wnętrza charakteryzują się minimalizmem, dlatego warto zrezygnować z nadmiernych ozdób i dodatków. Wystarczą proste, minimalistyczne meble oraz kilka elementów dekoracyjnych.

  1. Kolory

Kolory w industrialnym stylu są zazwyczaj stonowane, dominują odcienie szarości, brązu i czerni. Można jednak postawić także na mocniejsze akcenty, takie jak czerwone, niebieskie czy zielone dodatki.

  1. Elementy dekoracyjne

Elementy dekoracyjne to ważny element w industrialnym stylu. Mogą to być np. lampy, kinkiety, regały czy kosze wykonane z metalu. Ważne, aby były proste i minimalistyczne.

  1. Meble

Meble w industrialnym stylu powinny być proste, wykonane z metalu lub drewna. Można postawić na meble z surowymi kantami, które nawiązują do przemysłowych mebli.

Podsumowanie

Industrialne wnętrza to styl, który cieszy się coraz większą popularnością. Charakteryzują się surowością, minimalizmem i wykorzystaniem surowych materiałów, takich jak beton, cegła czy metal.