Czy opłaca się montować wentylację mechaniczną z rekuperacją?

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją Jeśli ktoś zastanawia się czy ma sens przygotowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją w domu pasywnym to trzeba sobie powiedzieć, że to oczywiste, że tak. Przygotowujemy bowiem dom, w którym utrata energii ma być minimalizowana. Dlatego głupotą było by przygotowywanie kominów, którymi to ciepło będzie nam uciekało. Wydaje się więc, że trzeba przygotować w takim przypadku wentylację całościową z wymiennikiem ciepła gruntowym, która będzie gwarantowała odpowiedni odzysk ciepła. Czy wentylacja będzie się opłacała w domu energooszczędnym? W tym przypadku nie ma już jednoznacznej odpowiedzi i tak naprawdę wiele będzie zależało od takiej osoby, która dany dom buduje.

Musimy się zastanowić jakie będą koszty, gdy chodzi o pozyskiwanie energii do ogrzania domu oraz czym w ogóle taki dom ma być ogrzewany. Gdy będzie zastosowane rozwiązanie z kotłem olejowym czy płynnym gazem to wydaje się, że taka wentylacja będzie atrakcyjna. Jeśli jednak wybierzemy gaz ziemny czy węgiel to na gruncie finansowym te oszczędności będą tak naprawdę minimalne. Czasami jednak znaczenie może nie mieć wartość finansowa i oszczędności, ale to, że dostajemy przefiltrowane powietrze, które będzie dobrze nawilżone i to będzie ważne, ponieważ szczególnie w przypadku alergików jakość pomieszczeń i powietrza tam się znajdującego jest kluczowa.

Dlatego właśnie montowanie wentylacji mechanicznej tam jest ważne. Instalacja wentylacji mechanicznej - staranne wykonanie Jeśli w ogóle chcemy się na takie rozwiązanie zdecydować to warto pamiętać, że zawsze dobre wykonanie instalacji będzie bardzo ważne. Wszystkie elementy muszą być dobrze zaprojektowane i warto wykorzystywać elementy, które zagwarantują, że system będzie funkcjonował na wysokim poziomie i okaże się rozwiązaniem naprawdę udanym, które w 100% dobrze się sprawdzi.